شما احتمالا تنها فردی خواهید بود که واقعا عاشق شغل خود (طراحی تجربه کاربری) می‌شوید. شما به‌خاطر کاری که آن را خیلی دوست دارید پول خواهید گرفت. دقیقا مانند این است که به تعطیلات بروید و هزینه آن برای شما پرداخت شود. چه شغلی لذت‌بخش‌تر از این؟

1. هیچ وقت احساس خسته‌کننده‌ای نخواهید داشت

طراحان تجربه کاربری هر روز مسائل متفاوت و چالش برانگیزی را حل می‌کنند. یک طراح هر روز با سوال‌های متفاوتی روبرو می‌شود. زیرا یک طراح تجربه کاربری وظیفه رشد، تغییر و توسعه دنیا را دارد.

انتظار نداشته باشید که فردای شما مثل امروز باشد، تغییرات ادامه دارد!

یک طراح برای جلب رضایت کاربر باید تکنیک‌های متفاوتی را به‌کار گیرد. سرانجام، یک روز نتیجه شگفت‌انگیزی را به‌دست می‌آورید که موفقیت عظیمی را برای شما به ارمغان می‌آورد؛ مانند احساس در اوج بودن در یک فیلم. اما از روز بعد، کارهای چالش برانگیز دوباره آغاز خواهند شد. این داستان، یک روند بی‌پایان است. شما باید در طول زندگی همیشه در حال یادگیری باشید تا بتوانید این شغل را یک کار پرماجرا نگه دارید. پس در طراحی تجربه کاربری خبری از یکنواختی و انجام کارهای خسته‌کننده نخواهد بود.

2. شخص فنی در خانواده شما

به عنوان یک طراح تجربه کاربری باید با موضوعات ضروری که با ترندها و تکنولوژی‌های جدید به‌روز رسانی می‌شوند، کاملا آشنا باشید. شما ProductHunt، AppStore و TechCrunch و وب‌سایت‌های این‌چنینی را بررسی خواهید کرد، زیرا هر روز بسیاری از ابزارها توسط دستگاه‌ها ارائه می‌شوند و پس از مدتی ناپدید می‌شوند. علاوه بر این، شرکت‌ها به شما iPhone X، هدست VR، هدستAR، Hologram و لوازم جدید ارائه می‌دهند تا بتوانید بهترین تجربه‌ها را برای کاربران آن‌ها دیزاین کنید.

به دلیل پیشرفت سریع تکنولوژی، عمر ترند بودن گجت‌ها و دستگاه‌ها بسیار کوتاه است

عکس: Laurens Derks

3. هیجان‌انگیز است

ایده‌های عجیب و غریب در حوزه تجربه کاربری مورد استقبال قرار می‌گیرند؛ شما در شرایطی قرار خواهید گرفت که طراحان با دیدگاه‌های متفاوت و رویکردی خلاقانه، محصولاتی که شما طراحی کرده‌اید را رصد می‌کنند. طرح‌های شما توسط گروهی از افراد مورد سوال قرار خواهند گرفت و ارزیابی می‌شوند و این موضوع به تنهایی حرکت هیجان‌انگیزی خواهد بود. شما باید تحقیقات میدانی زیادی انجام دهید و مانند یک گردشگر در یک تور جذاب کاوش کنید. شما افرادی را ملاقات و تحلیل می‌کنید که راه‌ حل شما بر زندگی آن‌ها تاثیر می‌گذارد، به نظر شما آن‌ها چه احساسی دارند؟ و چه چیزی نیاز دارند؟

4. احساس می‌کنم شرلوک هلمز هستم

باید از تمام چیزهایی که برای شما اتفاق می‌افتد و می‌بینید ایده‌ای را برای توسعه محصول/پروژه خود پیدا کنید. ممکن است یک کفش، بادبادک، درب یا حتی یک لیوان شیر باشد. بعضی اوقات شغل طراحان تجربه کاربری مانند شخصیت شرلوک هولمز است، زیرا برای یافتن مسائل و مشکلات کاربر باید سوالات اساسی را مطرح کنید. مغز شما همیشه باید در پیدا کردن برخی نکات هشیار باشد. یک طراح تجربه کاربری نمی‌بیند، بلکه نگاه می‌کند!

 

5. هر کسی می‌تواند طراح باشد

آیا این به معنی این است که هر کسی که خلاق است و مهارت حل مساله دارد، می‌تواند یک طراح باشد؟
بله، قطعا همین‌طور است. ریاضی‌دان‌ها، وکلا، مهندسین و حتی زبان‌شناسان، هر کسی می‌تواند طراح شود. طراحی تجربه کاربری تنها حوزه‌ای است که در آن هر یک از متخصصان رشته‌های مختلف می‌توانند حرفه خود را رها کرده و در این حوزه مشغول به فعالیت شوند. البته قبل از اینکه در پروفایل لینکدین خود عنوان UI/UX Designer را وارد کنید، باید اصول تجربه کاربری را بدانید. درواقع، تجربه کاربری در مورد بهبود تجربه روزانه زندگی است.

 

6. حمایت جامعه

طراح تجربه کاربری می‌تواند احساس افراد و طراحان دیگر را درک کند. شما بخش مهمی از جامعه بزرگی از افراد پرشور خواهید بود.

  • افراد اطراف شما به دنبال حمایت و عشق هستند.
  • طراحان علاقه‌مند هستند تا مهارت‌های خود را به‌صورت رایگان در یوتیوب و دیگر وبلاگ‌ها به اشتراک بگذارند تا به مبتدیان کمک کنند.
  • مبتدیان گروه بزرگی از مربیان را برای هدایت و راهنمایی دارند.
  • فرهنگ به اشتراک‌گذاری دانش طراحی، یک عنصر اساسی در زندگی طراح است.

 

7. در هر جایی می‌توانید کار کنید

یک طراح می‌تواند در هر مکانی کار کند. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک لپ‌تاپ، مداد و چند برگه یادداشت است. نیاز نیست که حتما پشت میز دفترکار خود بنشینید و کار کنید. شما می‌توانید قطار، پارک، خانه یا کافه را به عنوان محل کار خود انتخاب کنید و شروع به طراحی کنید. طراحان خواسته‌های فراوانی دارند، چون هیچ روبات یا ماشین هوشمندی نمی‌تواند جایگزین ظرفیت تفکر یک طراح شود.

8. ظرفیت برای تغییر زندگی مردم

شما احساس رضایت می‌کنید زیرا طراحان تجربه کاربری به‌طور مستقیم با کاربران خود ارتباط دارند و تاثیراتی را که در افراد ایجاد کرده‌اند را مشاهده می‌کنند. گاهی اوقات آن‌ها می‌توانند بحرانی‌ترین چیز برای زندگی شما را تغییر دهند.

با حرکت دادن تنها یک دکمه، شما بر زندگی میلیاردها انسان بر روی این سیاره تاثیر خواهید گذاشت.

اگر شما زندگی انسان‌ها را بهتر کنید، جامعه رشد خواهد کرد که به‌طبع آن رشد کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر این رشد در تمامی کشورها اتفاق بیفتد، تمام دنیا رشد خواهد کرد. همچنین نقش اصلی طراحی این است که مردم بتوانند راحت‌تر از هر چیزی زندگی کنند.

در آخر، این مطالب به این معنا نیست که سایر شغل‌های دیگر خوب نیستند. هرکس با توجه به علایق و چشم‌اندازهای کاری خود می‌تواند از شغل فعلی خود لذت ببرد. (برای ما هیچ کاری لذت‌بخش تر از انتشار محتوای آموزشی برای شما نیست ☺️) هر کارمند/تیم بهترین مسیر برای خود را دارند. به خصوص، طراحی یک کار انفرادی نیست بلکه یک کار مشترک بین تیم‌های مختلف مانند تیم توسعه، محققان، مدیران کسب‌وکار، متخصصان تحلیل داده و غیره است. شما باید بازیکن یک تیم باشید و یاد بگیرید چطور به تمام بخش‌های دیگر برای رساندن یک محصول عالی احترام بگذارید.

 

منبع: Medium.muz.li

بازنشر