شغل UX Writer

گوگل، آمازون، دراپ باکس، پی‌پال و خیلی از بازیگران صنعت تکنولوژی به دنبال UX Writerها هستند. این شغل به نظر کمی کمرنگ و ناشناخته می‌آید. در این مطلب قصد نداریم به شما UX Writing آموزش دهیم بلکه می‌خواهیم با این شغل بیشتر آشنا شویم. بیایید نگاهی کوتاه به آگهی‌های شغلی بیندازیم، فقط برای اینکه ببینیم شرکت‌های بزرگ تکنولوژی چه اولویت‌بندی‌هایی برای استخدام دارند. در سال ۲۰۱۶، تعداد زیادی از آگهی‌ها را در آمازون، گوگل و چند شرکت کوچک دیگر را مشاهده کردیم که همه خواستار UX Writerها بودند.

شغل UX Writer
عکس: UXBooth

امروزه واقعیت طراحی تجربه کاربری این است که نقاط اتصال ما با تکنولوژی نسبت زندگی واقعیمان، خیلی بیشتر و بیشتر شده است. ما می‌توانیم با ماشین‌آلات برای سفارش مواد غذایی (منظور همان اپلیکیشن‌های سفارش غذاست) صحبت کنیم. از یک ربات از طریق تلفن برای بررسی مانده حسابمان استفاده می‌کنیم. خیلی راحت به وسیله Xbox می‌توانیم بازی کنیم و در نهایت در واقعیت مجازی، جایی که ما نمی‌توانیم چیزی را لمس کنیم، صداهای ما می‌توانند کاری را انجام دهند که ممکن است دستان ما نتوانند. جالب بود. نه؟

یک همپوشانی بین رابط کاربری گرافیکی (GUI) و رابط کاربری صوتی (VUI) وجود دارد که نیاز به یک مهارت جدید دارد: متخصصانی باتجربه با درک عمیق از طراحی گرافیک و طراحی مکالمه. بیایید نگاهی به نحوه UX Writing و هرآنچه که شرکت‌ها به دنبال آن هستند بیاندازیم.

UX Writing چیست؟

UX Writing دقیقا یکی از شاخه‌های نوشتن محتوا است. اما محتواهایی که دقیقا در User-facing Touchpoints (تمام نقاط تماس کاربر) اتفاق می‌افتد. این کپی نباید تنها شامل Voice یک برند باشد. بلکه باید برای کاربر مفید و کاربردی باشد.

تعریف سختی بود؟ به عنوان مثال، در گذشته، یک UX Writer خوب (نه فقط کسی که اسم در کرده، کسی که واقعا مهارت دارد!) فهمید که وقتی کاربر یک خبرنامه را با MailChimp می‌فرستد، احتمالا در حالت اضطراب جزئی قرار می‌گیرد. تیم MailChimp برای رسیدن به احساسات بهتر در مورد آنچه که کاربر ارسال می‌کند، یک پیام موفقیت آمیز را ایجاد کرد که باعث بهتر شدن خلق و خوی کاربر شد و به راحتی وضعیت را گزارش کرد و درنتیجه میزان رضایت‌مندی افزایش پیدا کرد.

پژوهش

در یک پروژه، UX Writerها اعضای کاملی از تیم تجربه کاربری هستند، و انتظار می‌رود که در تحقیق کاربر و مخاطب، بخشی از فرآیند طراحی کاربرمحور را انجام دهند.

دید مشتری را باز کنید و روی محتوا و طراحی کلی برای تولید محصولات و ویژگی های نوآورانه تمرکز کنید.

نوشتن

نوشتن نقش بسیار مهمی در شغل UX Writing دارد. البته ما اینجا از یک نویسنده معمولی صحبت نمی‌کنیم، بلکه منظور ما یک نویسنده عالی و حرفه‌ای است که از تک تک کلمات خود دفاع می‌کند! گوگل از تیم UX Writing خود به عنوان “مخترعان ماندگار” یاد می‌کند.

همکاری

در بیشتر آگهی‌های شغلی شرکت‌ها، همکاری متقابل تیم را به عنوان یک مسئولیت مهم در UX Writing می‌دانند. این موضوع احتمالا برای همه کسانی که به عنوان هر نوع نویسندگی حرفه‌ای کار می‌کنند، بی نظیر است؛ هر کس نظری در مورد کلمات دارد. در اینجا به مثال لیست وظایف شغلی توجه کنید:

همکاری در تیم‌های بازاریابی، حقوقی و توسعه کسب و کار. همچنین چندین کار وجود دارد که در ادامه کار با آن‌ها برخورد خواهید کرد اما محسوس نیستند. این موارد عبارتند از:

  1. ساخت و اجرای استراتژی سرمقاله
  2. ایجاد و انجام استراتژی محتوا
  3. بازاریابی کپی نویسی
  4. نوشتن مطالب آموزشی کاربرپسند

UX Writerها از بقیه نویسندگان متمایز هستند. منابع آموزشی زیادی برای UX Writing وجود ندارد، بنابراین احتمال دارد که هر نویسنده‌ای به روش خودش کار کند. با این حال، نقش UX Writer نباید با نقش‌های زیر اشتباه گرفته شود:

  • نویسندگان فنی
  • استراتژیست محتوا
  • معماران اطلاعات
  • بازاریابان

نویسندگان UX هیچ کجا نخواهند رفت!

همانطور که می‌دانیم زندگی روزمره و اجتماعی ما خیلی بیشتر از گذشته با تکونولوژی گره خورده است و نیاز عمیق‌تری به داستان‌سرایان افسانه‌ای داریم، افرادی که راحت پیش‌بینی می‌کنند چه زمانی چه کلماتی مورد نیاز است. این یک شغل هیجان انگیز است و نویسندگان اکنون فرصت دارند تا تجربه خود را به جدول فناوری تبدیل کنند.

بازنشر