تجربه‌ کاربری هرروز در حال رشد است. مردم بیشتر و بیشتر در حال یادگیری آن هستند. با افزایش تقاضا، بسیاری از شرکت‌ها به دنبال استخدام طراحان تجربه‌ کاربری هستند. با این‌حال، تعداد زیادی رزومه‌ تجربه‌ کاربری را می‌بینم و با خیال راحت می‌توانیم بگوییم که هیچ‌کدام از آن‌ها در مورد نوشتن رزومه حرفی برای گفتن ندارند. همه طراحان تجربه کاربری نیز روزی تازه‌کار بوده‌اند و زمان زیادی را برای نوشتن اولین رزومه خود سپری کرده‌اند.

خود من هیچ ایده‌ای نداشتم که چگونه این کار را انجام دهم! من اولین و آخرین کسی نبودم که از این موضوع وحشت کردم! این لحظه برای اکثر مردم ترسناک است، اما به نظر می‌رسد بهتر است بالاخره از یک جا شروع کرده و تکرار این جملات منفی “من نمی‌توانم این کار را انجام بدهم” و “رزومه من فاجعه است” را کنار بگذارید.

کمی از تجربیات خودم و همکارانم را برای شما جمع‌آوری کرده‌ام، تا بدانید چه‌کاری را باید انجام دهید و چه‌کاری را نباید انجام دهید، بنابراین، در اینجا یک راهنمایی ساده بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کند رزومه بهتری تنظیم کنید و از این دسته از طراحان جدا شوید. 🙂

تأکید روی نکات کلیدی رزومه

چارچوب زیر، یک ساختار پایه‌ای از نحوه طراحی رزومه با تأکید روی ارائه ویژگی‌های کلیدی را به شما ارائه می‌دهد. این ساختار اساسی کاربر را از طریق جنبه‌های اصلی که چرا شما باید آن‌ها را انتخاب کنید، به دست می‌آورد و نشان می‌دهد که معیارهای کلیدی موردنظر شما را دارند.

نقاط کلیدی شما باید نشان دهند که چرا شما با سایر نامزدها متفاوت هستید. واقعاً به چه چیزی علاقه‌مندید؟ احساسات شما چگونه است؟ شما چه چیزی را پیشنهاد می‌کنید که متفاوت یا منحصربه‌فرد است؟

اینجا نقطه‌ای است که در آن باید مشتاقانه و ماجراجو عمل کنید، صحبت در مورد وبلاگ خود، مقالاتی که درباره تجربه کاربری نوشته‌اید، کنفرانس‌هایی که حضورداشته‌اید، سؤالاتی که در سایت‌هایی مانند Quora یا UX StackExchange پرسیده/ پاسخ داده‌اید، را بیان کنید.

همچنین خارج از تجربه کاربری اینجا فکر کنید و کارهای داوطلبانه‌ای که انجام داده‌اید را لیست کنید، اشتیاق و علاقه‌مندی‌های خود را خارج از حیطه کاری بیان کنید و توضیح دهید تأثیر آن‌ها روی کار آینده شما چگونه خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، اگر فشن و مد را دوست دارید، شاید بتوانید توضیح دهید که چگونه مهارت مد می‌تواند به مشتریان افرادی مانند خرده‌فروشان و تولیدکنندگان مد کمک کند.

پیشنهاد دیزایناسور: با شغل UX Writer بیشتر آشنا شوید

۱: وقتی برای شغل طراحی درخواست می‌دهید، خواهش می‌کنم! از یک قالب رزومه رایگان استفاده نکنید!

از قالب های آماده استفاده نکنید
از قالب های آماده استفاده نکنید

از خودتان بپرسید: آیا استفاده از طرح دیگران باعث می‌شود که شما نیز تبدیل به یک طراح شوید؟
بسیاری از این قالب‌های رایگان که در وب وجود دارد خیلی هم اصلی و اورجینال نیستند. اکثر این قالب‌ها از یک الگوی گرافیکی استفاده می‌کنند.
اگر می‌خواهید خودتان طراح شوید، بهتر است تلاش کنید و یک‌راه حل گرافیکی را مخصوص خودتان ارائه دهید. لازم نیست که یک طرح کامل ارائه دهید. اینکه تلاش کنید و این را نشان دهید که دوست دارید تا خودتان را معرفی کنید، خیلی بهتر است.

۲: خلاقیت بیش‌ازحد از خودتان نشان ندهید، یک طراحی UX خوب باید قابل‌خواندن و فهمیدن باشد

خلاقیت

طرح جذابی بزنید، اما این هم به یاد داشته باش که استخدام‌کنندگان حوصله ندارند ۱۰ دقیقه به دنبال یک شماره تلفن بگردند.
خلاقیت بیش‌ازحد یکی دیگر از اشتباهات است. هماهنگی فونت‌ها، تنظیم ستون و ارتفاع خط و ارائه درست سلسله‌مراتب بصری، تایپوگرافی جذاب و رنگ‌های مناسب را هیچ‌گاه فراموش نکنید.

ممکن است حساب کاربری در سایت دریبل داشته باشید و کلی کار باحال و خلاقانه در زمان تحصیل انجام داده باشید و دیده باشید، اما استفاده از آن‌ها اینجا و برای نوشتن رزومه جایز نیست. شما باید از طرح‌هایی استفاده کنید که خوانایی بهتری داشته باشد.
قبل از ارسال رزومه خود می‌توانید آن را آزمایش کنید، کافیست ۵ نفر را پیدا کنید و از آن‌ها این چند مورد را درخواست کنید:
یافتن شماره تلفن
⦁ پیدا کردن نرم‌افزارهایی که ذکر کرده‌اید
⦁ توضیحات پروژه‌ای که اخیراً انجام داده‌اید
اگر طرح شما از این آزمون سربلند بیرون آمد، رزومه خود را ارسال کنید.

۳: از ارائه نمودار برای اعلام میزان مهارت در نرم‌افزارها خداحافظی کنید و سعی کنید اهل توضیح باشید

در رزومه، بجای نمودار، از توضیحات استفاده کنید
در رزومه، بجای نمودار، از توضیحات استفاده کنید

تخصص در استفاده از نرم‌افزار در نمودار یا با درصد قابل‌اندازه‌گیری نیست. این نوع نمودارها در مورد مهارت‌هایتان زیاد صحبت نمی‌کنند. اگر می‌خواهید خلاصه‌ای از مهارت‌های خود را به یک طراح ارشد که CV شما را بررسی می‌کند نشان دهید، آن را توصیف کنید.
مثال‌های خوب:
Sketch – این ابزار اولیه طراحی من است. من می‌دانم که چگونه از نمادها و پلاگین‌ها استفاده می‌شود. پلاگینی که بیشتر استفاده می‌کنم Craft است. من از سبک‌های مشترک رنگ، گرادیانت و فونت استفاده می‌کنم.
Axure – می‌دانم که چگونه یک هدر Sticky در اسکرول ظاهر می‌شود و چگونه کپی‌های مختلف به‌عنوان وضعیت خطای یک متن ورودی نمایش داده می‌شود.
Principle – من می‌توانم تعاملات بسیار ساده مانند پیمایش عمودی و افقی یا تغییر سبک دکمه hover را طراحی کنم.

4: از کلمات کلیدی صرف‌نظر کنید و از دانش حرفه‌ای خود استفاده کنید

کلمات کلیدی

واضح است که همه افرادی که به موقعیت و یک شغل در حوزه تجربه کاربری می‌رسند، از مفاهیم ذکرشده در بالا مطلع هستند. بااین‌حال، لیست کردن آن‌ها میزان سواد شما در این زمینه را به اطلاع استخدام‌کنندگان نمی‌رساند. خاص باشید و علاوه بر لیست کردن آن‌ها توضیحات خاصی هم راجع به آن اضافه کنید.
مثال‌های خوب:
من میدانم که Progressive disclosure چیست و چرا استفاده بیش‌ازحد اطلاعات در یک صفحه، اشتباه است.
من از تکنیک‌هایی مانند تست قابلیت استفاده از Guerilla و دیاگرام وابستگی در پروژه‌های مدرسه‌ام استفاده کردم.

5: توصیف بزرگ‌ترین پروژه‌ای که انجام دادید و ثابت کنید که چقدر از دانش حرفه‌ای برای آن استفاده کرده‌اید

شما به عنوان یک طراح جوان UX جویای کار هستید، بنابراین هیچ‌کس انتظار ندارد که یک نمونه خفن داشته باشید. در عوض، بزرگ‌ترین پروژه‌ای که انجام داده‌اید را بهتر توصیف کنید و یک پیوند را به برخی مدل‌ها یا یک نمونه اولیه‌تان اضافه کنید.

مثال خوب:
بزرگ‌ترین پروژه من تابه‌حال پروژه فارغ‌التحصیلی من است. من یک پلت فرم تجارت الکترونیک برای صنعتگران طراحی کردم. من  با روشی مبتنی برداده کار می‌کردم و از عکس‌های واقعی استفاده کردم که در سیستم‌عامل‌های دیگر با محتوای تولیدشده توسط کاربر پیدا کردم. من می‌خواستم مسئله را با طراحی UI غیرواقعی انجام دهم که می‌تواند با تصاویر غیرحرفه‌ای با یک دوربین گوشی هوشمند گرفته‌شده باشد. من نمونه‌هایی کاغذی ساختم، قاب‌های طراحی‌شده در Sketch را طراحی کردم و یک نمونه اولیه Hi-fidelity در Axure ایجاد کردم.

مزیت توصیفی و خاص بودن رزومه شما

آیا تابه‌حال چیزی در مورد کلمه‌ای به‌عنوان فریم شنیده‌اید؟ این یک موضوع تعصب شناختی است که باعث می‌شود مردم به‌طورکلی تمایل به توجه بیشتر به برخی قطعات اطلاعاتی داشته باشند که در ابتدای انجام یک کار مشخص‌شده است.
اگر از ابتدای خواندن یک متن از شما خواسته شود که واژگان غنی و شاعرانه را پیدا کنید، احتمالاً کلمات کلیدی شاعرانه و قوی‌تر را به یاد می‌آورید، تا اگر از شما خواسته شد که آن را بخوانید، این کلمات را به یاد داشته باشید. به این دلیل که شما در مورد جنبه‌های شاعرانه زبان موردتوجه قرار گرفتید.

اگر می‌خواهید در مصاحبه‌ای در مورد موضوعاتی که احساس خوبی دارید و با آن‌ها آشنا هستید صحبت کنید، می‌توانید از این تعصب شناختی برای جلب‌توجه کارکنان در رزومه کاری خود با بخش‌هایی از اطلاعات استفاده کنید.
توصیفی و خاص بودن نه‌تنها کار استخدام‌کنندگان را برای سنجش مهارت‌های شما آسان‌تر می‌کند، بلکه برای شما نیز مصاحبه خوبی را به ارمغان می‌آورد. اگر می‌خواهید از موضوعاتی که روی آن تسلط دارید صحبت شود آن را در رزومه خود ذکر کنید.

طراحی واکنش‌های مردم، بخش بزرگی از کار شما است. خیلی راحت به سوالاتی که در آن تخصص ندارید پاسخ ندهید. بهتر است که فروتن باشید و اعتراف کنید که همه‌چیز را نمی‌دانید، و نباید تحریک شوید که از خودتان نقطه‌ضعف نشان دهید.

اساساً، رزومه شما باید یک مورد کاروکسبی برای اینکه چرا این شرکت به شما نیاز دارد، ارائه بدهد. آن‌ها به آنچه شما انجام می‌دهید نیاز ندارند (آن‌ها افراد دیگری دارند که می‌توانند این کار را انجام دهند)، باید بیان کنید چرا آن‌ها به شما نیاز دارند تا این کار را انجام دهید. چه چیزی شما را خاص می‌کند؟ تا زمانی که این دستورالعمل‌ها را دنبال می‌کنید، هیچ مشکلی در یافتن شغل رویاهای خود نخواهید داشت.

و در پایان… صادق باشید! 🙂

بازنشر