ابزار‌های طراحی گوگل باعث می‌شوند تا روند طراحی و اجرای پروژه‌ها ساده‌تر شوند. در اینجا ۷ ابزار کاربردی در طراحی پالت‌های رنگی برای طراحان آورده شده است. همانطور که المان‌های طراحی گوگل در بسیاری از وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، طراحان برای هویت بخشی به برند خود از این المان‌های طراحی همراه با پالت‌های رنگی برجسته استفاده می‌کنند. پالت متریال دیزاین به طرز قابل توجهی کاربردی و گیراست.

با توجه به اسناد رسمی موجود برای متریال دیزاین:
“رنگ در متریال دیزاین، الهام گرفته از رنگ های بولد و شاداب در کنار محیط های تیره، سایه های عمیق و برجستگی‌های روشن است.”

رنگ یکی از مهمترین عناصر هویت بخشی به نام تجاری است.

به عنوان مثال، تم سیاه و سفید در UBER یا آبی و سفید در فیس بوک. چطور می‌توان از رنگ‌ها به‌صورت کاربردی و با تفکر برای طراحی رابط کاربری استفاده کرد؟

آیا رنگ‌هایی وجود دارد که نسبت به بقیه موثرتر هستند؟

چه ابزارهایی بیشتر مفید هستند؟

لیستی از ابزارهای طراحی پالت رنگی در متریال دیزاین را برای شما آماده کردیم، لطفا در ادامه با ما همراه باشید:

Material.io

۱. Material.io

ویژگی‌ها: شمای رنگی کامل
Material.io ابزار تطبیق رنگ متریال دیزاین گوگل است. کاربران فقط باید رنگ مورد علاقه خود را در پالت انتخاب کنند و آن رنگ‌ بلافاصله در رابط کاربری برنامه نمایش داده خواهد شد. از ویژگی‌های پالت رنگ، توانایی پیدا کردن پایین‌ترین درجه رنگ برای اجرا کردن آن روی رنگ‌های اصلی، رنگ ثانویه، و یافتن بهترین کد رنگی برای رنگ متن است.
نکات:
⦁ در طراحی متریال، رنگ اصلی رنگی است که در دیزاین شما بیشتر ظاهر می‌شود و خودنمایی می‌کند. رنگ ثانویه رنگی است که برای تأکید بخش‌های کلیدی رابط کاربری شما استفاده می شود.
⦁ بهترین موارد استفاده از رنگ ثانویه در موارد زیر است:
⦁ دکمه، دکمه شناور و متن دکمه
⦁ فیلدهای متنی، مکان‌نما و رنگ انتخاب متن
⦁ نوار پیشرفت
⦁ کنترل‌ها و پیکان‌ها (همونایی که کناره یا پایین اسلایدرها قرار میگیرند 🙂 )، دکمه‌ها و اسلایدرها
⦁ لینک‌ها
⦁ عنوان‌ها


Material Color

۲. Material Design Palette

ویژگی‌های کلیدی:
⦁ پیش‌نمایش رنگ
⦁ پالت قابل دانلود
⦁ اشتراک‌گذاری آنلاین
متریال دیزاین پالت فقط یک پالت نیست، بلکه یک ابزار برای جستجوی آیکون و ابزار رنگ است. ویژگی اصلی پالت متریال دیزاین این است که به کاربر اجازه می‌دهد رنگ را انتخاب کرده و پیش‌نمایش اثر رنگ را در همان لحظه ببینند. این کار ساده و آسان است. شما فقط باید ۱ یا ۲ رنگ را انتخاب کنید، و سیستم مجموعه‌ای از طرح‌های رنگی اپلیکیشن پیش‌نمایش را به شما نمایش می‌دهد. لازم به ذکر است که این سایت امکان اشتراک‌گذاری و دانلود را در فرمت‌های مختلف فراهم می‌کند.


Material UI

۳. Material UI

ویژگی‌های کلیدی:
⦁ رنگ‌ها مستقیما میتوانند Copy و Paste شوند.
⦁ پشتیبانی از سوئیچینگ فرمت‌های مختلف رنگی
این ابزار در درجه اول برای توسعه‌دهندگان و طراحان است که می‌خواهند به سرعت طراحی کد رنگی را که مطابق با استانداردهای متریال دیزاین است طراحی کنند. کاربر می‌تواند روی جعبه رنگ کلیک کند و به طور خودکار کد رنگ مربوط به کلیپ‌بورد سیستم کپی شود. این سایت همچنین به عنوان “برگه تقلب” رنگ‌ها شناخته می‌شود! چرا که تمام رنگ‌های موجود را در یک صفحه برای کاربر انتخاب می‌کند. البته تبلیغات زیاد موجود در سایت برای من کمی آزاردهنده بود…


Material Design Palette Generator

۴. Material Design Palette Generator

ویژگی‌ کلیدی: نمونه‌های رنگی سفارشی
اگر علاقه‌مند به نمونه‌های رنگی سفارشی هستید، Generator Palette Design Material را امتحان کنید. برای تنظیم رنگ به صورت دستی، کد رنگی هر کدام را تایپ کنید یا یک رنگ از پالت رنگ در کادر مجاور رنگ انتخاب کنید که با کلیک کردن بر روی جعبه رنگی در پالت باز می‌شود. سازنده پنل متریال دیزاین نمونه‌های شما را بر اساس رنگی که انتخاب می کنید تولید می کند.


Color – Materialize

۵. Color – Materialize

ویژگی کلیدی: قابلیت تنظیم رنگ سایه
این یک پالت رنگی بر اساس رنگ پایه متریال دیزاین است. هر رنگ با یک کلاس رنگ پایه و کلاس روشنایی یا تاریکی اختیاری تعریف شده است. محیط این وب‌سایت بسیار ساده و کاربردی طراحی شده است.


Sketchappsources

۶. Sketchappsources

ویژگی کلیدی: دارای آرشیو بسیار ارزشمند فایل‌های نرم افزار اسکچ‌

این سایت دارای دسته‌بندی‌های مختلفی از منابع مربوط به طراحی قابل دانلود می‌باشد. در آن می‌توانید منابع پالت برای طراحی متریال Android را پیدا کنید و آن را به صورت رایگان دانلود کنید.به همین سادگی!


۷. Android Material Design Colours

این‌ها کدهای رنگی متریال اندروید ارائه شده توسط کاربران در گیت‌هاب است و انواع کدهای رنگی مختلف را پوشش می‌دهد. حالت copy و paste مستقیم باعث صرفه‌جویی در زمان برای طراحان می‌شود.

بازنشر