داستان تولد دیزایناسور

داستان تولد دیزایناسور

زمستون سال 94 خیلی سرد بود…
ماه پنجم سربازی بود و من شب‌ها یه فلاسک چای درست می‌کردم. مثل همیشه کتاب و سررسید و یه خودکار با خودم ‌می‌بردم داخل کیوسک دژبانی. هوا خیلی سرد بود. یه پتوی سبزرنگ پر از خاک روی میز پهن کرده بودم و زیرش یه هیتر گذاشته بودم. تقریبا سه چهار سالی می‌شد که با یه سری مفاهیم آشنا شده بودم. مفاهیمی که به دیزاین‌های من جهت می‌داد. UX و UI رو با تمام سختی‌هایی که موقع ترجمه مقاله‌هاشون داشتم، یاد می‌گرفتم. واقعا دنیای جالبی بود! ترکیب چند علم مختلف. چی از این جذاب‌تر؟!

میزان جستجوی کلمه تجربه کاربری در گوگل

توی مقیاس ایران و بین سایت‌ها کمتر کسانی وجود داشتن که درباره تجربه کاربری و رابط کاربری بصورت تخصصی و دنباله‌دار محتوا ارائه بدن. جای خالی این موضوع خیلی حس می‌شد. ایده دیزایناسور توی یکی از همون شبا به ذهنم رسید. کلی ایده و فیچر براش نوشتم. اون شب اونقدر حالم خوب بود که اصلا خوابم نمی‌برد. سررسید قدیمی با جلد چرم قهوه‌ای پر شده بود از اتود لوگوی دیزایناسور. چندتایی سرباز درجه‌دار داشتیم که باهاشون با هیجان درباره دیزایناسور حرف می‌زدم. اونجا بود که یکی از بچه‌ها اسم بچه‌غول و روش گذاشت و با این اسم پیگیری می‌کرد!

هدف دیزایناسور

 

هدف دیزایناسور واقعا چیه؟ با چه روشی کار می‌کنیم؟

در بین افراد تازه‌کار، مخصوصا دوستانی که از سمت گرافیک و هنر و یا آی‌تی و برنامه‌نویسی به سمت تجربه‌کاربری جذب میشن، درک بعضی از مطالب و مفاهیم ممکنه خیلی سخت باشه، و یا اینکه نتونن تو مسیر یادگیری روش‌های خوبی رو پیدا کنند. دیزایناسور سعی میکنه تا جای ممکن مطالب رو ساده کنه و اطلاعات مفید و کاربردی و عملی ارائه کنه. ممکنه توی بعضی از جهات بهترین نباشه ولی با کمک بازخوردهای شما سعی میکنه روز به روز بهتر بشه ❤

محتوای دیزایناسور چطوری نوشته میشه؟

برای تهیه کاربردی‌ترین مطالب برای شما از منابع خارجی و تجربیات طراحان کاردرست ایران استفاده می‌کنیم.
مطالب ترجمه شده توی دیزایناسور با ذکر منبع و لینک به صفحه اصلی منبع قابل دسترس هستند.
خلاصه برای یادگیری هرچه بیشتر و بهتر همیشه تلاش می‌کنیم.