شغل یک طراح تجربه کاربری دامنه وسیعی دارد، از کار با یک استارتاپ، تا سندسازی برای یک شرکت بزرگ یا طراحی برای یک تیم کوچک و نوپا…

تقریبا هر سازمان یا فردی که راجع به طراحی تجربه کاربری می‌شنود، دنبال این است که بداند از یک طراح تجربه کاربری توقع چه خروجی‌هایی را باید داشت؟ دامنه این سوال به قدری گسترده است که گاهی خود طراحان نیز دقیقا نمی‌دانند به کدام قسمت از این دنیای وسیع علاقه‌مند هستند و در برابر کارفرمای خود چه مسئولیت‌هایی دارند…

تصمیم داریم تعدادی از خروجی‌های اصلی و مهم طراحی تجربه کاربری را با شما به اشتراک بگذاریم.

نکته مهم این است که مواردی که ذکر می‌شوند کلی هستند، اینکه برای هرکدام از این موارد چه ابزاری را به کار ببرید و چه جنسی از خروجی را تحویل دهید، سلیقه و راهکار فردی شماست!

فهمیدن هدف کسب و کار

قدم اول برای یک طراح حرفه‌ای اینجاست. فهمیدن دقیق هدف کسب و کار، مخاطب آن و جامعه هدف. بینشی از آینده محصول، درک چرایی وجود محصول تولید شده، کاربرد آن و نحوه‌ کارکرد آن.

سندی که از این بخش به دست می‌آید شامل هدف محصول، مشکل آن، راه‌حل پیشنهادی برای حل آن مشکل و یک بررسی کلی از جامعه هدف محصول است. همچنین در این سند باید نحوه ارائه محصول و ابزارهای تکنیکی که برای ارائه محصول به کاربر لازم هستند نیز قید شوند.

این سند لازم نیست بیشتر از یک صفحه باشد ولی بسیار مهم است که مسائل پایه را به خوبی شرح دهد

آنالیز رقیبان

گزارش آنالیز داده‌های رقیبان

برای هر UX Strategist، بسیار مهم است که از منطبق بودن محصول خود در بازار هدف اطمینان حاصل کند. بنابراین باید داده‌های خوبی از بازار هدف تهیه کرده باشد. علاوه بر این، بررسی محصولات رقیبان برای رسیدن به محصولی با برتری و تجربه کاربری بهتر نسبت به سایرین، قدمی ضروریست.

آنالیز رقیبان یعنی: شناسایی و ارزیابی استراتژی رقیبان خود به منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف آن‌ها در راستای بررسی محصول یا سرویس خود شما.

در این سند شما باید 5 رقیب اصلی خود را معرفی کرده و نکاتی که آن‌ها به درستی انجام می‌دهند و برای آن‌ها نقطه قوت به حساب می‌آید، و نیز نقاط ضعف آن‌ها را معرفی کنید. این سند در مشخص کردن جهت و استراتژی طراحی محصول شما، به شما کمک خواهد کرد.

 

تحقیق کاربران و تهیه پرسونا

در این بخش کار اصلی شما بررسی جامعه هدف است. کاربران شما چه قشری از جامعه هستند؟ چه سن و ویژگی‌های اخلاقی دارند؟ چرا از محصول شما استفاده می‌کنند؟ چقدر برای انجام هر عملی زمان دارند و چه توقعاتی دارند؟

قبل از انجام یک تحقیق کاربری، لازم است که روش تحقیق را مشخص کنید. سندی از شیوه، وسیله، موارد مورد بررسی تهیه کنید و سپس به تحقیق بپردازید. از داده‌های به دست آمده از تحقیق کاربری، می‌توان پرسونا ساخت.

یک پرسونا، کارت فرضی از یکی از کاربران است که در آن اسم، سن، شغل، وضعیت تاهل، تعداد فرزندان و به طورکلی داده‌هایی که ویژگی ظاهری و جایگاه اجتماعی فرد را می‌سازند، و در کنار آن ویژگی‌های اخلاقی، هدف زندگی و هر آنچه به شناخت خصوصیات درونی وی کمک می‌کند یادداشت می‌شود. البته باید درنظر داشته باشیم که هنگام تهیه پرسونا، سنجه‌هایی که برای محصول یا کسب و کار ما مهم هستند را انتخاب کنیم. داده‌های پرسونا فرضی هستند اما براساس کلیاتی که از جامعه هدف به دست آمده تهیه می‌شوند، نه شخصیت‌های ۱۰۰٪ نامرتبط و خیالی!
این کارت فرضی، به درک و شناخت بیشتر کاربران شما کمک می‌کند.

پیشنهاد دیزایناسور: چگونه با کمک پرسونا، محصول بهتری برای کاربران خلق کنیم؟

نقشه سایت و معماری اطلاعات

این بخشی از کار یک UX Strategist است. نقشه سایت، یک نمایش دیداری از تمام اجزا و اطلاعاتی است که در محصول به کار می‌رود و نمایانگر سازمان‌بندی محتوای درون محصول است. این بخش در کنار وایرفریم، از بخش‌های بسیار اساسی و پایه‌ای طراحی تجربه کاربری است که قابل چشم‌پوشی نیست.

یک نقشه سایت ابزار مهم و کاربردی برای برنامه‌ریزی و یک منبع مفید برای توسعه محصول است. هرگاه مسیر مشخص نبود می‌توانید به آن رجوع کنید.

 

Workflow و User journey

قدم‌هایی که کاربر در محصول طی می‌کند تا عمل خاصی را انجام دهد.
یک Workflow مسیر تعامل فعلی یا بالقوه کاربر با محصول را نمایش می‌دهد. رفتارها، کارکردها و اعمال اصلی که یک کاربر ممکن است انجام دهد. با درک مسیری که کاربر برای انجام هدف خاص پیش می‌گیرد، می‌توانید برای نمایش محتوا یا تعاملات با محصول در هر قدم برنامه‌ریزی کنید. همچنین یک Workflow به شما نشان می‌دهد در طراحی رابط کاربری به چه عناصر و راهنمایی‌هایی نیاز دارید تا کاربر به راحتی به هدف خود برسد.

تمرکز اصلی طراحی تجربه کاربری روی حل مسائل کاربر است. یک طراح باید پرسونا، هدف کاربران، انگیزه‌ها و نقاط ضعف فعلی و اعمال اصلی که کاربر خواهان انجام آنهاست را به خوبی درک کند.

 

وایرفریم دیزایناسور

Wireframe

یک طراحی دو بعدی برای نمایش محصول.

در وایرفریم انتظار می‌رود قدم‌هایی که در Workflow تعیین کردیم و اطلاعاتی که جمع‌آوری شده در یک فضای دوبعدی به نمایش درآوریم. این بدین معناست که یک رابط کاربری بر روی کاغذ با مشخص کردن محل قرارگیری مطالب و عناصر برای بررسی ظاهر محصول تهیه کنیم. در وایرفریم میتوان هر مرحله از فعالیت کاربر در محصول را به نمایش گذاشت، هرچند همچنان عناصر بصری به کار اضافه نشده‌اند ( رنگ‌ها، آیکون‌ها و تایپوگرافی). اما دید کلی از آنچه محصول قرار است شبیه به آن باشد را به دست می‌آوریم.

اهمیت وایرفریم در کم هزینه بودن و امکان بررسی ایده‌ها، پیاده سازی خلاقیت و سرعت پیاده سازی آن است. بدون اینکه هزینه‌ای برای یک خط کد شده باشد. البته می‌توانید با شابلون‌های طراحی رابط کاربری دیزایناسور به این پروسه سرعت بیشتری یبخشید و هم‌تیمی‌ها و یا کارفرمای خود را شگفت‌زده کنید!

پروتوتایپ
Weather app design by: Hoàng Thảo

پروتوتایپ تعاملی

امکان پروتوتایپ کردن در هر مرحله‌ای از کار وجود دارد. پروتوتایپ کردن می‌تواند کاغذی باشد یا در انتهای یک طراحی کامل و high-fidelity انجام شود. در پروتوتایپ میتوانید دقیقا بفهمید هر بخش به چه قسمت دیگری متصل می‌شود و چه نکاتی رعایت نشده یا به جا مانده است. محصول چگونه کار می‌کند و مراحل انجام یک عمل چگونه صورت می‌پذیرد. این بخشی از طراحی کاربر محور است که به کار ما جان می‌بخشد. پروتوتایپ مقدار زیادی در زمان و هزینه صرفه جویی می‌کند.

در یک کلام، شما رفتار محصول خود را بعد از انجام پروتوتایپ درک می‌کنید.

طراحی رابط کاربری و سند راهنمای Style

این بخش شاید توسط یک طراح تجربه کاربری انجام نشود ولی بررسی آن توسط او بسیار مهم است. چرا که عناصر گرافیکی، رنگ‌ها و استایل باید مطابق نیازهای کاربر و در راستای اهداف کسب و کار انتخاب شده و چیده شوند. این راهنما پایه محصولی است که کاربر مشاهده میکند و در اثرگذاری بسیار مهم است پس باید برای آن وقت و دقت لازم گذاشته شود.

تست کاربردپذیری و گزارش کارکرد محصول

قدم آخر در طراحی یک محصول، پس از اتمام مراحل طراحی (چه low fidelity یا high fidelity)، تست محصول است. بررسی کارکرد محصول و کاربردپذیری آن توسط کاربرها بسیار مهم و اساسی می‌باشد. در این قسمت یک سند برگزاری تست نوشته می‌شود که این سند شامل نحوه و مکان برگزاری تست است. علاوه بر آن از کاربران درخواست می‌شود چه مواردی را انجام دهند. سپس تست کاربردپذیری برگزار شده و سند گزارش آن شامل نقاط قوت و ضعف محصول جمع‌آوری می‌شود. این مرحله برای شناخت نیازها و توقعات کاربر از محصول فعلی، شناسایی نقاط قوت وضعف در طراحی فعلی، و دورنمایی برای برنامه‌ریزی به جهت بهتر کردن محصول را به ما می‌دهد.

 

بازنشر