برای اکثر طراحان، ابزار کار خیلی خیلی مهم است. شما معمولا برای پیاده‌سازی ایده‌های طراحی خود از چه ابزاری استفاده می‌کنید؟
بهترین ابزار برای پروتوتایپ، وایرفریم، تست کاربر، اطلاعات معماری و یا ساده‌ترین ابزار مدیریت فعالیت‌های طراحی شما چیست؟
همه ما معمولا ترجیح می‌دهیم از ابزارهای ارزان‌تر استفاده کنیم (معمولا افراد به سمت ابزارهای ارزان میل نشان می‌دهند)، بعضی از این ابزارها آنلاین هستند و بعضی دیگر به نصب نرم‌افزار نیاز دارند و هنگام انجام کار طراحی، تجربه خوبی را به ارمغان می آورند. این همان چیزی است که ما طراحان، بخش زیادی از روز را صرف آن می‌کنیم.

ابزار پروتوتایپ UXPin
عکس: UXPin

UXPin

احتمالا نام یوایکس پین را بارها شنیده و دیده باشید، مجموعه‌ای که کتاب‌های ارزشمندی را تاکنون برای طراحان تجربه کاربری منتشر کرده است. ابزار پروتوتایپ یوایکس پین دارای طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها و امکانات است که شما می‌توانید با آن نمونه‌های حرفه‌ای و قابل کلیک بسازید و پروژه خود را تست کنید.

wireframe.cc

یک تب جدید باز کنید، سریعا یک کادر ایجاد کنید، و همین! با سرعت هرچه بیشتر طراحی کنید و خروجی بگیرید. اگر به دنبال یک ابزار ساده و سریع هستید، wireframe.cc احتمالا برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

InVision

بارگذاری تصاویر با فرمت Jpg و لینک دادن آن از طریق ایجاد مدل‌های قابل کلیک و دریافت بازخورد از تیم و کاربران خود. InVision یکی از پراستفاده‌ترین ابزارها بین کاربران ایرانی است.

محیط نرم افزار Axure
محیط نرم افزار Axure

Axure

بهترین و کامل‌ترین نرم‌افزار نمونه سازی و وایرفریم موجود در بازار است. در واقع همان فتوشاپ طراحان تجربه کاربری است.

Flinto

فلینتو تعادل بین نمونه‌سازی سریع و واقع گرایی را به چالش می‌کشد! پروتوتایپ در iPhone یا iPad اجرا می‌شود و می‌تواند به راحتی به اشتراک گذاشته شود.

Protoskecth

با استفاده از Protosketch از UI Stencils طرح شما واقعی‌تر می‌شود، همچنین حالت تعاملی به خود گرفته که به شما کمک می‌کند تا داستان پشت پرده‌ی ایده‌ی خود را بیان کنید.

Mockups.me

به شما کمک می‌کند تا به راحتی برای برنامه خود کادربندی که در ذهنتان در نظر دارید را روی تبلتتان درست کنید.

Appery

تنها پلتفرمی است که بر پایه کلود بوده و دارای ابزار Visual development است و همچنین دارای سرویس های backend می‌باشد.

Framer

یک ابزار ساخت پروتوتایپ برای انیمیشن و تعامل دسکتاپ با موبایل است. از مشتریان قدری که دارد می‌توان فهمید که سرویس مناسبی ارائه می‌دهد.

moqups-wireframe-storyboard
عکس: moqups

Moqups

یک اپلیکیشن HTML5 بسیار جذاب است که برای ایجاد قالب‌های موک‌آپ و وایرفریم یا فلوچارت‌های مختلف و یا تولید هر نمونه اولیه با هر اسمی که خودتان دوست دارید را فراهم می‌‍کند. موکاپس به دلیل داشتن ابزارهای بسیار مختلف و ساده از محبوب‌ترین ابزارهای این حوزه است.

HotGloo

اگر تنها یک ابزار برای وایرفریم وجود داشته باشد که واقعا از کار با آن لذت برده باشیم، آن ابزار قطعا HotGloo خواهد بود!

FlairBuilder

یک ابزار وایرفریم است که به شما امکان ایجاد قاب‌های تعاملی برای وب سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی موبایل را می‌دهد. راستش را بخواهید این سرویس زیاد موردپسند ما نیست اما چون افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند خدمت شما معرفی می‌کنم.

Macaw

شعار Macaw این است: کدنویسی را متوقف کنید، آن را طراحی کنید!
بهتر است این متن را ترجمه نکنیم و متن اصلی سایت Macaw را خودتان ببینید!

Macaw provides the same flexibility as your favorite image editor but also writes semantic HTML and remarkably succinct CSS. It’s time to expect more from a web design tool

Concept.ly

شما با استفاده از سرویس کانسپتلی می‌توانید موک‌آپ‌هایی که ایجاد کردید را به برنامه‌های قابل کلیک تبدیل کنید. فقط توصیه می‌کنیم که قبل از شروع کار، آموزش‌های موجود در سایت را ببینید.

MockingBird

یک ابزار آنلاین ساده که به شما امکان ساخت موک‌آپ و به اشتراک‌گذاری مدل‌های مختلف وب‌سایتتان را می‌دهد.

MockFlow

وایرفریمینگ هیچ‌گاه به این سادگی نبوده است. طراحی و استفاده از مفاهیم رابط کاربری برای نرم افزار یا وبسایت شما.

Balsamiq

طراح تجربه‌کاربری که با بالزامیک کار نکرده باشد، اصلا طراح نیست!!!

یک گروه کوچک از افراد پرشور است که معتقدند کار باید سرگرم کننده باشد و زندگی کوتاه‌تر از این حرفاست که با نرم‌افزارهای بد دست و پنجه نرم کنند. شما بودید با استفاده کردن از این سرویس مثل من هیجان‌زده نمی‌شدید؟!

بازنشر